Kerr: Borili se bomo do konca!

Liga NBA 8. Jun 20198:13 > 8:13
Ezra Shaw/Getty Images

Trener Golden Stata Steve Kerr je prepričan, da njegovi varovanci kljub zaostanku s 3:1 v zmagah v finalni seriji Lige NBA ne bodo obupali.

Košarkarji Toronta so dobili še drugo zaporedno tekmo v Oracle Areni. Na četrti tekmi finalne serije so slavili s 105:92 in v zmagah povedli s 3:1. V noči na ponedeljek bodo imeli prvo priložnost, da si priigrajo premierni naslov v Ligi NBA.

Naredili bomo vse, da dobimo naslednjo tekmo. Čaka nas obračun v Torontu in videli bomo, kaj lahko popravimo,” je na vprašanje o nadaljevanju serije odgovoril trener Golden Stata.

Bojevniki so četrto tekmo začeli bolje kot Toronto in imeli v prvem polčasu 10 točk prednosti. Ob dobri obrambi so imeli težave z metom, kar je Torontu, pri katerem je znova blestel Kawhi Leonard, odprlo pot do velike zmage. Odločila je tretja četrtina, ki so jo gostje dobili s 37:21.

Dobro so igrali, brez težav so iskali prostega igralca. Ibaka je velikokrat izkoristil ponujene priložnosti. Igramo proti odlični ekipi, ki ves čas napreduje. Imajo veliko igralcev z odličnim metom, ki jih ves čas iščejo. Potrebno jih je pohvaliti. Nam so škodile številne izgubljene žoge. Kljub temu smo igrali tako dobro, da smo povedli tudi za 10 točk, a so se oni nato vrnili z odličnim metom. V tretji četrtini je njihov povraterk napovedal Kawhi, ki je zadel dve pomembni trojki. To jih je dvignilo in to je na koncu prelomilo tekmo,” dodaja Kerr.

Peta tekma, ki jo Toronto gosti v noči na ponedeljek, je lahko že zadnja. Ogledali si jo boste lahko v prenosu na Sportklub 1, Kerr pa pred tekmo napoveduje: “Od košarke živimo, veselimo se nove tekme. Smo v finalu, čaka nas velik izziv. To je težek poraz, a imamo dovolj energije, da se pripravimo na nov obračun. Povsem enostavno je. Ne bomo razmišljali o treh zaporednih zmagah, ampak le o zmagi na naslednji tekmi. Moji fantje so z razlogom že toliko let v finalu Lige NBA. Borili se bomo do konca.”