Gremo nazaj v Oracle areno: Warriors izsilili 6. tekmo

Liga NBA 11. Jun 20192:45 > 2:54
Pool, Getty Images News

Golden State Warriors so na peti tekmi finalne serije zmagali s 106:105 in tako izsilili šesto tekmo.

Bojevniki so slavili po dramatični končnici, v kateri je vse kazalo na konec serije, a sta Steph Curry in Klay Thompson s trojkami poskrbela za podaljšanje sezone NBA.

Golden State je ves čas tekme vodil, nekajkrat pobegnil na 12 točk, a so igralci Toronta vedno uspeli najti priključek.

Na začetku druge četrtine se je poškodoval Kevin Durant, a to bistveno ni vplivalo na rezultat, Wariors so celo okrepili prednost. Steve Kerr sicer na Duranta čaka že vse od 8. maja, sedaj pa ga verjetno na parketu v tej sezoni ne bomo več videli.

Pet minut pred zadnjo sireno se je vse, kar so gostje gradili, porušilo. Deset zaporednih točk Kawhija Leonarda in domači so prvič povedli, tri minute do konca za 6.

Toronto je imel dobro minuto pred koncem napad pri +3, pa izgubili žogo, Curry je s trojko izenačil, v naslednjem napadu je Toronto spet povedel za dve, Thompson pa nato z novo trojko goste povedel v vodstvo za 1.

V zadnjem napadu so bojevniki odlično podvojili Leonarda, žogo je za odločilen met s strani dobil Kyle Lowry, ki pa ni bil niti blizu uspeha in tako se serija spet seli v Oracle Areno.

Pri Warriors je največ točk (31) dosegel Curry, Thompson jih je natresel 26, DeMarcus Cousins pa jih je dodal 14. Na drugi strani je Leonard vpisal 26 točk in 12 skokov, Lowry se je zaustavil pri 18 točkah.

Šesta tekma je na sporedu v noči s četrtka na petek ob 3. uri.