Anthony Davis bo leta 2020 prost igralec

Liga NBA 12. Jun 201917:01 > 17:05
Chris Graythen/Getty Images

Zvezdnik New Orleans Pelicansov Anthony Davis bo leta 2020 postal prost igralec. To je že potrdil njegov zastopnik Rich Paul.

Paul dodaja, da je zaenkrat povsem nepomembno, kje bo Davies igral prihodnjo sezono, saj naj bi bil košarkar osredotočen le na to, da bo lahko prihodnje leto sam izbiral nov klub.

Kje bo igral? Nimam pojma. To ni pomembno. Ima še enoletno pogodbo in mora igrati. Potem bo prost igralec. Anthony Davis bo leta 2020 prost igralec,” sporoča Rich Paul.

Superzvezdnik, ki je že sredi te sezone od vodstva New Orleansa zahteval menjavo, naj bi bil zelo naklonjen selitvi v Boston, zagotovo pa se bodo zanj borili tudi drugi klubi.

26-letni košarkar je v zadnji sezoni v povprečju dosegal po 25,9 točke, 12 skokov in 3,9 asistence na tekmo.

V sezoni 2019/20 bo zaslužil dobrih 27 milijonov dolarjev.