TORONTO RAPTORS PRVIČ NA TRONU NBA LIGE

Liga NBA 14. Jun 20192:11 > 5:40

Košarkarji Toronta so prvič v zgodovini franšize postali prvaki lige NBA. Raptors so v šesti tekmi finalne serije s 114:110 ugnali Golden State in tako naslov proslavili v Oaklandu.

Ezra Shaw, Getty Images Sport

Po 24 letih obstoja kluba si bodo člani moštva severno od meje prvič nadeli šampionske prstane, Raptors pa so postali tudi prva ekipa, ki je v finalni seriji trikrat v gosteh ugnala aktualnega prvaka. S tem je prekinjena vladavina dinastije Golden State Warriors.

Gostom je šla v šestem dvoboju finalne serije močno na roko poškodba enega izmed dveh članov naveze “splash brothers”, saj se je po Kevinu Durantu sinoči poškodoval še Klay Thompson. Ob koncu tretje četrtine je v bolečinah odšepal s parketa s pomočjo bergel in končal sezono.

Tekma je bila odločena v zadnjih sekundah, ko je Steph Curry zgrešil met za tri, sicer je nato sledil skok v napadu, a so domači naredili napako sredine. Po osebni napaki nad Leonardom, je ta zadel oba prosta meta in slavje v “Jurrasic parku” se je lahko začelo.

Najboljša strelca tekme pri gostih sta bila s 26 točkami Kyle Lowry in Pascal Siakam. Leonard in Fred VanVleet sta jih dodala 22. Pri Golden Stateu je 30 točk natresel Thompson, 22 jih je zbral Curry, Draymond Green pa je zablestel z dvojnim dvojčkom (11 + 19).

Najkoristnejši igralec finalne serije, ki se je s 4-2 končala v korist kanadske ekipe, je seveda postal Kawhi Leonard.