Bodo Kingsi ostali brez prvega centra?

Liga NBA 23. Jun 20198:11 > 8:13
Maddie Meyer, Getty Images

Center Sacramento Kingsov Willie Cauley-Stein bi rad prestopil drugam. Zgodbo je ameriškim medijem razkril njegov zastopnik.

Kingsi lahko do 30. junija izkoristijo opcijo in “zavarujejo” pogodbo njihovega prvega centra ter ga kljub ponudbam drugih ekip, ki jih seveda lahko izenačijo, zadržijo v svoji ekipi. Ne glede na to možnost pa naj bi si Willie Cauley-Stein želel spremembe, zato je njegov zastopnik prepričan, da bo Cauley-Stein v naslednji sezoni igral za drug klub.

Zares mislim, da si Willie potrebuje spremembo. Potrebuje nov začetek. Glede na trenutno zgodbo v Sacramentu mislim, da je zanj najbolje, da prestopi drugam,” razkrivan agent Roger Montgomery.

Pri Sacramentu so se na izjavo Montgomeryja odzvali s skopim zapisom: “Willie je odličen igralec, ki je dokazal, da se lahko vklopi v naš stil igre. Drugega trenutno ne moremo komentirati.

25-letnik, ki je bil leta 2015 šesti pick na draftu Lige NBA, je v zadnji sezoni v povprečju dosegal po 11,9 točke, 8,4 skoka, 2,4 asisistence na tekmo.

Upali smo, da se bo situacija med letom spremenila in da bo Willie dobil priložnost in da svoji igri doda nekaj širine. V situaciji Sacramenta, kjer se ekipa ves čas spreminja in se trenerji ves čas menjujejo, je to nemogoče. Upam, da Sacramento ne bo izenačil ponudbe in da bo Willie postal nezavarovan prost igralec,” dodaja Montgomery.

Če bo Cauley-Stein zares zapustil Sacramento, bo vodstvo kluba v poletnem prestopnem roku, ki se začne 30. junija, lahko lovili kar nekaj centrov (Vučević, DeAndre Jordan, Valančiunas….).