Lin brez kluba, v svoje vrste ga vabijo Peking Ducksi

Liga NBA 19. Avg 201917:19 > 17:21
Al Bello/Getty Images

Ameriški košarkar Jeremy Lin je po izteku pogodbe s Torontom postal prost igralec, zanj pa v Ligi NBA ne vlada posebno zanimanje. Lin bi se prav zato lahko preselil na Kitajsko, kjer ga snubijo Peking Ducksi.

30-letni branilec je s Torontom sicer osvojil šampionski prstan, a v ekipi ni imel vidnejše vloge. Nekdanja senzacija Lige NBA ima letos poleti veliko težav pri iskanju novega kluba v najmočnejši košarkarski ligi na svetu, saj ga do tega trenutka ni kontaktirala še nobena ekipa.

Lin se z vsem skupaj težko sooča, saj je na druženju s predstavniki mediji tudi zajokal. Zdaj se vendarle zdi, da se je sprijaznil in da bo skušal kariero rešiti v tujini.

Po poročanju Sportanda naj bi se Lin pogajal z zasedbo Peking Ducks, ki si močno želi okrepiti svoje vrste z igralcem iz Lige NBA.

O tej možnosti razmišljam že nekaj časa. Ob vsakem obisku Kitajske se prepričam, kako košarka tukaj napreduje in da je na tribunah vedno več navijačev. Prav zaradi tega razmišljam o prestopu na Kitajsko,” je po zadnjem obisku azijske države povedal Lin.

Igralec azijskega porekla je svojo kariero začel v Golden Statu, nato pa igral še za New York, Houston, LA Lakerse, Charlotte, Brooklyn, Atlanto in Toronto.