Miami z zmago obeležil dvig Shaqovega dresa

Liga NBA 23. Dec 20169:39 > 9:44

Košarkarji Miamija so v noči na petek po preobratu v drugem polčasu prišli do zmage proti Los Angeles Lakersom (115:107). Ob polčasu so pod strop obesili dres Shaquilla O'Neala.

Gettty Images/ Giuseppe Bellini

Tekmo so bolje začeli gostje, ki so sredi druge četrtine vodili že z 42:23, nato pa je Miami do odmora zaostanek znižal na 53:60. Ob polčasu je bila na sporedu posebna slovesnost. Pod strop dvorane v Miamiju so obesili dres Shaquilla O’Neala, centra, ki je z obema ekipama osvojil naslov prvaka.

Po premoru je Vročica zaigrala precej bolje. Do rekorda kariere je s 23 točkami prišel Justise Winslow, enako število točk pa je dosegel še Hassan Whiteside. Dober večer je imel tudi naš Goran Dragić, ki ob slabem metu (3/9), vseeno zbral 19 točk in dodal še 2 skoka ter 7 podaj.

Počutil sem se kot leta 2006, ko je Shaq igral pri nas. Naši mladi igralci so ga opazovali in občudovali, čutili smo, da lahko postanemo velika ekipa,” je ob slovestnosti povedal trener Miamija Erik Spoelstra, Dragić pa je dodal: “Čustva so prišla na plano. Vesel sem, da sem bil lahko del tega dogodka. Dodal nam je res energijo.” Dragić je z O’Nealom igral v Phoenixu.

Saša Vujačić je ob zmagi New York Knicksov po dolgem času spet stopil na parket. Igral je eno minuto, njegova statistika pa je ostala prazna. Knicksi so slavili s 106:95, najboljši posameznik pri gostiteljih pa je bil z 19 točkami Derick Rose. Za Orlando je 23 točk dosegel center Serge Ibaka.

V derbiju večera so Los Angeles Clippersi s 106:101 premagali San Antonio. Tekma je bila zelo izenačena, najboljši pri Clippersih je bil Chris Paul (19 točk), pri Spursih pa Kawhi Leonard (27 točk). To je bil šele šesti poraz San Antonia v letošnji sezoni.

Novo zanesljivo zmago so vpisali košarkarji Golden Stata, ki so bili s 117:101 boljši od Brooklyna. Tokrat Stephen Curry ni bil tako strelsko razpoložen, saj je dosegel le 15 točk in dodal 7 asistenc. Boljša sta bila Kevin Durant (20 točk) in Klay Thompson (23 točk). Brooklyn, ob Philadelphiji najslabša ekipa Vzhodne konference, je v igri dolgo držal Brook Lopez, ki se je včeraj ustavil pri 28 točkah.