Rose ni prišel na tekmo, Knicksi izgubili

Liga NBA 10. Jan 20173:51 > 3:56
Michael Reaves/Getty Images

Težave Kratkohlačnikov iz New Yorka se v zadnjih tednih le stopnjujejo. Nič drugače ni bilo ponoči, ko so v Madison Square Gardnu izgubili proti New Orleansu s 110:96, kar je njihov osmi poraz na zadnjih devetih tekmah. Russell Westbrook je ob zmagi OKC-ja le za malo zgrešil nov trojni dvojček.

Ezra Shaw, Getty Images

New Orleans Pelicans po vrnitvi njihovega prvega organizatorja igre Jruja Holidayja, igrajo vedno bolje, kar so dokazali tudi na tekmi proti Knicksom v gosteh. Pelikani so v zaključku 2. četrtine povsem prevzeli nadzor nad obračunom in povratka Kratkohlačnikov ni bilo.

Gostje, ki jih je še enkrat več vodil Anthony Davis, so v nekem trenutku vodlili že za 29 točk, Knicksi pa so se pravi košarkarski sramoti izognili, potem ko so imeli Pelikani kar nekaj časa na parketu košarkarje, ki v letošnji sezoni igrajo malo ali skoraj nič.

Davis je tekmo končal s 40 točkami, 18 skoki, 2 asistencama in 3 blokadami, kar mu je uspelo v pičlih 29 minutah igre. Tyreke Evans je dodal 12, novinec Buddy Hield pa 11.

V razglašeni ekipi New Yorka pa je na dan tekme izginil Derrick Rose, saj je bil prijavljen v prvo peterko, a ga na parketu ni bilo. Brandon Jennings je dosegel 20 točk, Carmelo Anthony 18, Saša Vujačić je dobro izkoristil odsotnost Rosa in zabeležil 8 točk in podajo v 10 minutah igre.

Westbrook spet dominiral

Russell Westbrook in njegovo moštvo Oklahome Cityja, so brez večjih težav premagali Bike iz Chicaga z rezultatom 109:94, spet pa je odlično tekmo odigral Russell Westbrook, ki mu je do novega trojnega dvojčka v letošnji sezoni zmanjkal le en skok, tekmo je končal z 21 točkami, 14 asistencami in 9 skoki, na tej tekmi pa je dobil tudi izdatno pomoč Enesa Kanterja (20 točk + 11 skokov) in Stevena Adamsa (22 točk).

Biki so zabeležili svoj 19. poraz v sezoni, imajo pa prav toliko zmag, OKC na drugi strani pa je dobil svojo deveto tekmo v gosteh, skupno pa imajo letos 23 zmag.

Preostala tekma:

Minnesota Timberwolves – Dallas Mavericks 101:92 (Karl Anthony Towns 34 točk, 11 skokov / Harrison Barnes 34 točk)