Golden State zanesljivo premagal Miami Heat

Liga NBA 11. Jan 20177:10 > 7:18
Ezra Shaw/Getty Images

Košarkarji ekipe Golden State so vpisali novo zmago v zadnji torkovi tekmi v Ligi NBA. Proti Vročici Gorana Dragića so se veselili z rezultatom 107:95, medtem ko je Portland premagal LA Lakerse s 108:87.

Bojevniki so vodili večino tekme, vendar si nikakor niso mogli priigrati zajetnejšega naskoka. Še šest minut pred koncem je Miami zaostajal le za tri, toda na samem koncu tekme niso mogli ogroziti 33. zmage Golden Stata na 39 tekmah v tej sezoni.

Durant je ob 28 točkah zbral še osem skokov, Steph Curry je bil blizu trojnemu dvojčku (24 točk, 9 podaj, osem skokov), Draymond Green pa je prispeval 13 točk, 9 skokov in 5 podaj. Klayu Thompsonu je trener Steve Kerr namenil počitek.

Pri Miamiju je bil z 28 točkami in 20 skoki prvi igralec Hassan Whiteside. Goran Dragić je v 38 minutah ob metu 7/16 vknjižil 17 točk in 4 podaje.

Portland zlahka čez Jezernike

Najbolj prepričljivo zmago večera pa so dosegli košarkarji Portlanda, ki so v Los Angelesu zahvaljujoč sijajni igri v zadnjih 20 minutah tekme visoko zmagali s 108:87. Najboljši posameznik v zmagovalni ekipi je bil C.J. McCollum s 25 točkami, medtem ko je Damian Lillard dosegel 20 točk, ob osmih skokih in šestih asistencah.

Lakersi so imeli samo tri igralce, ki so dosegli dvoštevilski učinek, med njimi pa je bili tudi Luol Deng s 14 točkami in šestimi skoki. Blazerski so tako prišli do sedemnajste zmage, ostajajo pri 23 porazih. Lakersi so pri 15 zmagah in 27 porazih.

Presenečenje večera je pripravil Milwaukee, ki je s 109:107 slavil na gostovanju v San Antoniu. Na mestu bolnega Gianniasa Antetokounmpa je zaigral Michael Beasley, ki je bil z 28 točkami prvi strelec Bucksov. 22 točk je dodal Jabari Parker. Milwaukee je prekinil niz devetih zmag San Antonia v AT&T Centru.