Nič novega: Bojevniki in Ostroge gladko

Liga NBA 13. Jan 20174:54 > 5:08
Christian Petersen, Getty Images

San Antonio Spursi in Golden State Warriorsi nadaljujejo z odličnimi predstavami. Na poti Gregga Popovicha in njegovih varovancev so se tokrat znašli Los Angeles Lakersi, ki so tekmo izgubili za 40 točk. Golden State ni zaostajal in za 20 točk premagal Bena Udriha in njegov Detroit.

San Antonio Spursi so že na začetku obračuna rešili vprašanje Lakersov in se hitro pobrali po zadnjem porazu proti Millwaukeeju. Celotno tekmo so odigrali skoraj brez napak, le v zadnji četrtini pa varovanci Gregga Popovicha niso presegli meje 30 doseženih točk in temu primerno so gladko prišli do svoje 30. zmage v sezoni, še vedno pa imajo le 9 porazov.

Pri Ostrogah je Kawhi Leonard dosegel 31 točk, Pau Gasol jih je dodal 22. Julius Randle pa je pri Jezernikih bil edini razpoloženi košarkar z 22 točkami.

Maščevanje Rosa in Noaha

Zanimiv obračun se je odvil v Madison Square Gardnu, kjer so košarkarji New York Knickso dočakali Bike iz Chicaga, za katerega je še lani igral duet Derrick Rose in Joakim Noah. Zato sta organizator igre in center Kratkohlačnikov odigrala zelo motivirano, kar se je poznalo tudi v statističnih kategorijah, ki sta jih dodobra napolnila. Noah je zmago New Yorka s 104:89 podkrepil z 12 točkami in 15 skoki, Rose jih je dosegel 17. Carmelo Anthony je bil najboljši strelec domačih s 23 točkami, pri gostih pa je Dywane Wade dosegel 22 točk.

Udrih občutil moč Bojevnikov

Čeprav so košarkarji Detroita dobro začeli tekmo in večji del prve četrtine vodili, je bilo le vprašanje časa, kdaj se bodo Bojevniki iz Oaklanda prebudili, kar so storili sicer že v prvi četrtini, a pravo eksplozijo Stepha Curryja, Kevina Duranta in Klayja Thompsona smo videli šele v drugem polčasu tekme, potem ko je Golden State dobil 3. četrtino z rezultatom 41:19.

Durant 24, Curry 23 in Thompson 22 točk za domače košarkarje, pri Detroitu pa je z 21 točkami tekmo kot najboljši strelec končal Marcus Morris. Beno Udrih je igral 11 minut in dosegel 4 točke, 4 asistence in ukradeno žogo. Golden State je na koncu slavil z rezultatom 127:107.