30. letošnji in četrti zaporedni poraz Miamija

Liga NBA 14. Jan 20179:10 > 9:31
Miami Heat/Twitter

Košarkarji Miamija so v noči s petka na soboto doživeli nor poraz. S 116:108 je bil boljši Milwaukee, Goran Dragić je dosegel 19 točk. Ob porazu Oklahome je nov trojni dvojček dosegel Russell Westbrook.

Goran Dragić in Hasan Whiteside sta bila najboljša strelca Vročice. Slovenski organizator igre je igral 34 minut in 19 točkam dodal še tri skoke ter tri podaje. Za Miami je to bil že 30. poraz v letošnji sezoni, več jih ima le najslabša ekipa lige Brooklyn.

Gostitelji so si lepo prednost priigrali že v četrti četrtini, v kateri so nasuli kar 42 točk in imeli 12 točk prednosti. “Prva četrtina je bila lepo nadaljevanje zadnje tekme proti San Antoniu. Fantje so si lepo podajali in prišli smo do številnih odprtih metov,” je povedal domači trener Jason Kidd.

Nerešljiva uganka za obrambo Miamija je bila trojka Jabari Parker, Janis Antetokounmpo in Greg Monroe. Parker je bil s 24 točkami prvi strelec tekme, Monroe jih je dodal 16 (12 že v prvi četrtini) in ujel 11 odbitih žog, Antetokounmpo pa je kljub težkemu tednu, v katerem se je boril z boleznijo, dosegel 19 točk, osem skokov in šest podaj.

Miami se je v zadnji četrtini še uspel približati na osem točk zaostanka, a moči in znanja za popoln preobrat ni bilo.  “Mislim, da se vsi veselimo poti domov. Nismo o tem razmišljali, ampak tukaj je res mraz. Lepo bo priti domov in videti nekaj sonca,” je po četrtem zaporednem porazu na gostovanju povedal Miamijev trener Erik Spoelstra.

Po dolgem času je priložnost pri Detroitu dobil Beno Udrih, ki je igral 21 minut in vpisal 9 točk ter 7 podaj. A to tekmo bo želel Udrih čimhitreje pozabiti. Utah je slavil s kar 110:77 in tako povsem nadigral Pistonse. Moštvo v katerem deluje tudi naš selektor Igor Kokoškov, si je odločilno prednost priigralo v tretji četrtini, v kateri so dosegli serijo 28:9.

Najbolj razpoložen igralec na parketu je bil Rodney Hood, ki je dosegel 27 točk, največ v tej sezoni. Zadel je kar sedem trojk iz osmih poskusov. Po tekmi je bil zelo jezen trener Detroita Stan van Gundy“Ste gledali tretjo četrtino? Nismo mogli doseči koša, oni pa so zadeli, kadar so želeli. Nobenega ne moremo ustaviti. Prvih 21 tekem smo bili druga najboljša obrambna ekipa lige, zdaj pa smo ena najslabših. Razočaran sem, ne nad svojimi igralci, ampak nad sabo, da mi ne uspe tega rešiti.”

Oklahoma je v Minneapolisu kljub trojnemu dvojčku Russella Westbrooka izgubila proti Minnesoti. Volkovi so bili boljši s 96:86 in vpisali tretjo zaporedno zmago. Najboljši posameznik je bil Karl-Anthony Towns, ki je zablestel z 29 točkami in kar 17 skoki.

Organizator igre Thunderjev je dosegel že 19. trojni dvojček v sezoni. Westbrook je tokrat statistiko napolnil z 21 točkami, 11 skoki in 12 podajami, potrebno pa je dodati, da je izgubil kar 10 žog! 19 trojnih dvojčkov v eni sezoni je najboljši dosežek po sezoni 1967/68, ko jih je Wilt Chamberlain zbral 31.

Novo zmago so vpisali lanski prvaki iz Clevelanda. Cavaliersi so bili s 120:108 na gostovanju boljši od Sacramenta. Najboljši posameznik je bil s 26 točkami Kyrie Irving, velika pomoč s klopi pa je bil Kyle Korver (18 točk). LeBron James je dodal 16 točk in kar 15 podaj.

Liga NBA, 13. januar:

PHILADELPHIA – CHARLOTTE 102:93
Embiid 24, Šarić 15; Batum 19.

TORONTO – BROOKLYN 132:113
DeRozan 28, Lowry 20; Bogdanović 23.

MILWAUKEE – MIAMI 116:108
Parker 24, Antetokounmpo 19; Whiteside 19, Dragić 19 (5/8 za dve, 1/5 za tri), 3 skoki in 3 podaje v 34 minutah.

HOUSTON – MEMPHIS 105:110
Harden 27; Allen 22, Conley 17.

MINNESOTA – OKLAHOMA CITY 96:86
Towns 29 in 17 skokov, Wiggins 19; Westbrook 21, 11 skokov in 12 podaj.

ATLANTA – BOSTON 101:103
Hardaway Jr. in Milsap po 23; Thomas 28, Olynyk 26.

PORTLAND – ORLANDO 109:115
Lillard 34; Vučević 30 in 10 skokov, Payton 19.

SACRAMENTO – CLEVELAND 108:120
Cousins 26 in 11 podaj; Irving 26, Korver 18.

UTAH – DETROIT 110:77
Hood 27, Hills 22; Harris 13 … Udrih 9 (3/5 za dve, 1/3 za tri), 1 skok in 7 podaj v 21 minutah.