Booker v Mexico Cityju šokiral San Antonio

Liga NBA 15. Jan 20172:51 > 2:57
Christian Petersen, Getty Images

Košarkarji Phoenix Suns so premagali San Antonio Spurs na enem izmed zahodnih derbijev sobotnega večera v ligi NBA, ki je bil odigral v glavnem mehiškem mestu. Sonca so bila tesno boljša z rezultatom 108:105.

San Antonio Spurs so letos takoj za aktualnim podprvakom lige, Golden State Warriorsi, ekipa z najboljšim učinkom v NBA, v Mexico Cityju pa so v soboto doživeli nepričakovan poraz. Tekma je bila v prvi četrtini resda izenačena, toda Spursi so bili nato učinkovitejši v drugi in tretji četrtini, v nekem trenutku tekme pa so imeli 11 točk prednosti (81:70).

Pričakovalo se je, da bo precej kvalitetnejša zasedba Gregga Popovicha brez težav zaključila duel v Mehiniki, toda Sonca so v zadnjih 12 minutah demonstrirala svojo kvaliteto in dokazala, da bodo letos nevaren nasprotnik za vse favorite v Ligi NBA.

Približno šest minut pred koncem tekme je Phoenix s točkami Devina Bookerja prišel do prednosti +8 (96:88), a so nato Spursi s serijo 10:2 izenačili in sledila je negotova končnica tekme. Booker je od zadnjih osmih točk ekipe iz Arizone sam dosegel štiriji, pet sekund pred koncem tekme pa je P.J. Tucker potrdil zmago Phoenixa. Na drugi strani je Pau Gasol zgrešil oba prosta meta.

Booker je tekmo končal z 39 točkami (12/22 iz igre, 12/12 prosti met), Eric Bledsoe je dosegel 17 točk, a T.J. Warren pa 12. Kawhi Leonard je bil z 38 doseženimi točkami najboljši v poraženi ekipi, medtem ko je Manu Ginobili vpisal 16 točk, Tony Parker pa 14.

Mestni obračun v Staples Centru pa je pripadel Los Angeles Clippersom, ki so Lakerse premagali s 113:97. Pod obročema je kraljeval DeAndre Jordan.

Chris Paul je dodal 20 točk in 13 podaj. Clippersi v letu 2017 še niso izgubili. Šest zmag je najboljši vstop v novo koledarsko leto franšize po letu 1974, ko so domovali še v Buffalu. Pri Lakersih je bil z 21 točkami prvi strelec Jordan Clarkson. Jezerniki, ki niso na tekmi nikoli vodili, so klonili tretjič zapored in sedmič v zadnjih desetih tekmah.