Dragić režiser velike zmage nad Houstonom

Liga NBA 18. Jan 20179:11 > 9:27

Košarkarji Miamija so v noči iz torka na sredo prišli do ene izmed največjih zmag v sezoni. Houston je padel s 109:103, Goran Dragić pa se je spogledoval s trojnim dvojčkom.

Goran Dragić je ob veliki zmagi Vročice igral 37 minut in ob metu 8/15 dosegel 21 točk ter zbral še po osem skokov in podaj. Izvrstno staistiko kvari le šest izgubljenih žog.

Slovenski organizator igre je sicer bil prvi strelec Miamija, a je imel veliko pomoč tudi v njegovih soigralcih. Kar pet jih je doseglo 14 točk ali več. Iz prve peterke sta blestela še Dion Waiters (17 točk) in Hassan Whiteside (14 točk in 15 skokov), izkazali pa so se tudi rezervisti. Wayne Ellington je prispeval 18 točk, Tyler Johnson 16 in James Johnson 15. Vse skupaj se je odrazilo tudi v statistiki, saj je klop Miamija Houstonovo nadigrala s kar 51:32.

Gostitelji so še sredi zadnje četrtine zaostajali za točko, a jim je nato uspel odločilni niz z delnim rezultatom 20:5. “Vesel sem, da so bili fantje nagrajeni za trdo delo,” je bil zadovoljen trener Erik Spoelstra po šele 12. zmagi Miamija v letošnji sezoni.

Pri Houstonu je bil najboljši James Harden, ki je svoj 13. letošnji trojni dvojček sezone dosegel 12 sekund pred koncem, ko je podal za zabijanje Montrezlu Harrellu. Rakete so izza črte metale le 9/39.

Z odličnimi predstavami nadaljuje tudi San Antonio, ki je s 122:114 ugnal Minnesoto. Pri Spursih sta navduševala Kawhi Leonard (34 točk)in LaMarcus Aldridge (29 točk) in svojo ekipo pripeljala do 32. zmage v sezoni. Pri Volkovih sta z dvojnima dvojčkoma odlično igro prikazala Karl-Anthony Towns (27 točk in 16 skokov) in Ricky Rubio (21 točk in 14 podaj).

Toronto je na gostovanju pričakovano ugnal Brooklyn, do presenetljive zmage v gosteh pa so prišli košarkarji Dallasa, ki so z 99:98 premagali Chicago. Na edini preostali tekmi je bil Denver s 127:121 boljši od Los Angeles Lakersov.

Liga NBA, 17. januar:

MIAMI – HOUSTON 109:103
Dragić 21, 8 skokov, 8 podaj in 6 izgubljenih žog v 37 minutah, Ellington 18; Harden 40, 12 skokov in 10 podaj.

BROOKLYN – TORONTO 109:119
Lopez 28, LeVert 14; DeRozan 36 in 11 skokov, Joseph 33, Ross 15.

CHICAGO – DALLAS 98:99
Butler 24, 12 podaj, 9 skokov, Lopez 21; Barnes 20, Curry 18.

SAN ANTONIO – MINNESOTA 122:114