Preslab za Cedevito, sedaj bo igral z LeBronom

Liga NBA 5. Okt 201920:01 > 20:04
Photo by Jonathan Daniel/Getty Images

David Stockton, sin legendarnega organizatroje igre Utha Jazza Johna Stocktona, je podpisal za Los Angeles Lakerse.

Franšiza iz zvezdniškega mesta je prekinila pogodbo z Jordanm Carolineom, da bi v ekipi naredila prostor za Davida Stocktona. 28-letnik je v zadnji sezoni igral v Nemčiji, kjer je za Medi Bayeruth na 35 tekmah v povprečju dosegal 8,7 točke, 3,6 podaje in 2,1 skok.

Stockton je leta 2016 kot velika okrepitev prišel v zagrebško Cedevito (klub se je pred letošnjo sezono preselil v Ljubljano) in podpisal triletno pogodbo. A stvari se niso izšle po načrtih, tako da je hrvaško prestolnico zapustil vsega dva meseca po prihodu.

Stockton se je nato vrnil v ZDA, igral v razvojni ligi in bil na več preizkušnjah v različnih klubih Lige NBA. Prislužil si je dve kratkotrajni pogodbi z Utahom, vmes znova prišel v Evropo, v novi sezoni pa si bo slačilnico delil z LeBronom Jamesom, Anthonyjem Davisom in ostalimi zvezdniki.