Dvojni dvojček Dončića na zadnji pripravljalni tekmi

Liga NBA 18. Okt 201910:03 > 10:11

Dallas je na zadnji pripravljalni tekmi pred novo sezono Lige NBA premagal LA Clippers s 102:87. Na parketu sta znova blestela Luka Dončić in Kristaps Porzingis. Slovenec je dosegel 15 točk, 13 skokov in tri podaje, Latvijec pa 18 točk, 13 skokov in podajo.

Telički so pripravljalno obdobje začeli s tremi zaporednimi porazi in končali z dvema zmagama. Igra Dallasa je tudi ob slavju proti LA Clippers v Vancouvru slonela na Luki Dončiću in Kristapsu Porzingisu.

Dončić je v 25 minutah na parketu ob met iz igre 5:11 (za tri 4:9), prosti meti 1:2 dosegel 15 točk, 13 skokov in tri podaje, imel pa tudi devet izgubljenih žog. Porzingis je bil na igrišču dve minuti manj, v tem času pa imel met iz igre 6:9 (za tri 1:3), prosti meti 5:6, kar je bilo dovolj za 15 točk, zbral je tudi 13 skokov in podajo. Ob slovensko-latvijski navezi je bil pri Dallasu razpoložen tudi Justin Jackson z 18 točkami.

Dončić je v tretji četrtini dobil tehnično napako, ko se je zapletel v manjši prepir s Teranceom Mannom, novincem iz vrst Clippersov.

V noči na petek sta bila na parketu tudi Goran Dragić in Vlatko Čančar. Dragić (23 minut, pet točk, tri podaj, skok, ukradena žoga) je z Miamijem slavil proti Orlandu s 107:98, Čančar pa se je z Denverjem veselil zmage proti Portlandu s 110:104 (12 minut, tri točke).