Dončić sezono odprl s 34 točkami in zmago

Liga NBA 24. Okt 20195:39 > 5:44
Andy Lyons/Getty Images

V noči iz srede na četrtek so se prvič v tej sezoni predstavila tudi tri moštva, ki jih zastopajo slovenski košarkarji, najbolje izmed trojice pa je pričakovano igral Luka Dončić, ki je svoj Dallasa lahkotno popeljal do zmage proti Washingtonu.

Tom Pennington/Getty Images

Začetek nove sezone lige NBA je Luka Dončić s svojim Dallasom pospremil z zmago pred domačimi gledalci, prva žrtev moštva pa je bil Washington. Dallas je do prve zmage v sezoni prišel zahvaljujoč odlični igri v uvodnih treh četrtinah igre in čeprav je zadnjih 12 minut odigral zares slabo, so se varovanci Ricka Carlisleja vseeno lahko veselili v uvodu.

Pred tretjo četrtino je Dallas imel 23 točk prednosti, v zadnji pa so zmogli le 17 točk, prejeli pa so jih kar 32.

Luka Dončić je blestel pri  Mavsih s 34 točkami, temu pa je dodal še devet skokov, tri asistence in dve ukradeni žogi. Kristaps Porzingis je dodal 23 točk.

V ekipi Washingtona je Bradley Beal dosegel 19 točk, Thomas Bryant je dodal 14 točk in 11 skokov.

V novo sezono so odlično vstopili tudi košarkarji Miamija na čelu z Goranom Dragićem, ki je bil tretji najboljši strelec moštva z 19 točkami. Miami je pričakovano premagal mlado ekipo Memphisa, ki v tej sezoni ni dovolj kadrovsko okrepljena, da bi lahko napadala mesta, ki vodijo v končnico. Najboljši strelec Miamija je bil Justise Winslow s 27 točkami.

Košarkarji Denverja so v uvodu v sezono premagali Portland s 108:100, spet pa je blesetel Nikola Jokić, ki je dosegel 20 točk in 13 skokov. Denver je v tekmi zadel kar 18 trojk, kar je tudi rekord franšize po zadetih trojkah v uvodnem večeru. Vlatko Čančar ni bil v ekipi.