Dončić ni imel svojega večera, Dallas vseeno do zmage

Liga NBA 30. Okt 20194:31 > 4:40

Dallas Mavericksi so v noči iz torka na sredo v severnoameriški ligi NBA premagali eno najmočnejših ekip zahodne konference, potem ko so v gosteh premagali moštvo Denver Nuggets.

Steve Dykes/Getty Images

Dallas je na gostovanju v mestu miljo visoko slavil proti ekipi Denver Nuggets s 109:106. Za Denver, ki je spet igral brez Vlatka Čančarja, je bil to prvi poraz v sezoni, potem ko so dobili uvodne tri tekme. Dallas je po porazu proti Portlandu zabeležil svojo tretjo zmago.

Obračun v Pepsi Centru je bil izjemno izenačen, ekipi sta se menjali v vodstvu, so pa domači košarkarji vseeno dlje časa vodili, a so Mavsi tekmo prelomili na začetku zadnje četrtine, ko na parketu ni bilo Luke Dončića in Kristapsa Porzingisa

Na polovici zadnje četrtine je Dallasu uspel delni rezultat 20:6, se pa je Denver prebudil v nadaljevanju, po trojki Luke Dnčića, ki je sicer zgrešil dva pomembna prosta meta v končnici, pa so Nuggetsi potrebovali met za tri za zmago, a ga je Jamaal Murray zgrešil.

Dallas je do zmage prišel z uravnoteženim napadom in moštveno igro, saj je kar devet košarkarjev zabeležilo dvomestno število točk, Maxi Kleber in Tim Hardaway ml. sta dosegal po 14 točk, Dončić jih je dodal 12, prispeval pa še štiri skoke in pet asistenc.

Nikola Jokić je na drugi strani vpisal nov trojni dvojček z 10 točkami, skoki in asistencami, to pa je bil njegov 30. trojni dvojček v karieri.