Rezervist Dragić spet poslal jasno sporočilo trenerju

Liga NBA 30. Okt 20193:11 > 3:17

Košarkarji Miamija so po zaslugi Gorana Dragića in Tylerja Herra prišli do zmage proti moštvu Atlanta Hawks s 112:97, obračun pa je zaznamovala tudi poškodba gležnja Traeja Younga, ki se je pripetila v drugi četrtini.

Kevin C. Cox, Getty Images Sport

Miami je na svojem parketu v American Airlines Areni vpisal svojo tretjo zmago v sezoni, potem ko je premagal Atlanto s 112:97. Atlanta je tako zabeležila svoj drugi zaporedni poraz in ostaja pri dveh zmagah.

Drugo četrtino tekme je zaznamoval grd zvin gležnja Traeja Younga, sicer najboljšega strelca Atlante. Mladi zvezdnik bo iz igrišč odsoten vsaj dva tedna, čeprav po prvih pregledih ni nikakršne strukturne škode v tem sklepu.

Miami je na polčas odšel z desetimi točkami prednosti, v nadaljevanju pa zaigral še bolje in kmalu ni bilo več odprtih vprašanj o zmagovalcu obračuna.

Pri domačih je bil strelsko najbolj razpoložen Tyler Herro z 29 točkami in sedmimi skoki, Herro je samo v drugi četrtini dosegel 19 točk, to pa je bil tudi najboljši strelski učinek kateregakoli novinca Miamija vse od Dwyana Wada iz leta 2004.

Goran Dragić je navkljub gromozanski opornici, ki jo nosi na levi nogi imel odličen večer in spet dokazal, da napad Miamija deluje precej bolj složno, ko je on na položaju organizatorja igre. Gogi je končal z 21 točkami in s tremi skoki ter asistencami. Prvič je za Miami zaigral tudi prvi zvezdnik Jimmy Butler, ki je dosegel 21 točk.

Na drugi strani je John Collins prispeval 30 točk.