Kawhi razbil Spurse, zmaga za Miami in debi Čančarja

Liga NBA 1. Nov 20195:51 > 6:00
Sean M. Haffey/Getty Images

Spored Lige NBA na noč čarovnic je bil znova zelo pester. V ospredju je bila tekma med Los Angeles Clippersi in San Antonio Spursi (103:97), na kateri je blestel Kawhi Leonard, ki je svoji nekdanji ekipi nasul kar 38 točk. V noči na petek je debi v najmočnejši košarkarski ligi dočakal Vlatko Čančar.

Derbi večera je upravičil pričakovanja. Clippersi so San Antoniu prizadejali prvi poraz v novi sezoni, junak tekme pa je bil Kawhi Leonard. MVP zadnjega finala je dosegel 38 točk in dokazal, da mu je počitek na tekmi proti Utahu dobro del. Leonard je iz igre metal 15/32, v statistiko pa vpisal še 12 skokov. Pri San Antoniu je 29 točk dosegel DeMar DeRozan.

Miami je še drugič v tem tednu premagal Atlanto. Vročica je tokrat slavila v gosteh (97:106). Junak tekme je bil z 28 točkami Kendrick Nunn. Slednji v Ligo NBA ni prišel čez nabor, v tej sezoni pa kaže izvrstne predstave. Na petih tekmah je vpisal že 112 točk, kar je največ v zgodovini lige med vsemi igralci, ki niso bili izbrani na naboru. Pred njim je rekord držal Connie Hawkins, ki je leta 1969 na prvih petih tekmah za Phoenix dosegel 105 točk. Goran Dragić, ki je v igro spet prišel s klopi, tokrat ni imel svojega dne, saj je v 19 minutah, dosegel le štiri točke. Atlanta je tekmo odigrala brez svojega prvega strelca Traeja Younga, ki ne igra zaradi poškodbe gležnja, najboljši strelec domače ekipe pa je bil s 23 točkami Jabari Parker.

Letošnjo noč čarovnic si bo za vselej zapomnil še tretji Slovenec v Ligi NBA, Vlatko Čančar, ki je pri porazu Denverja v New Orleansu (122:107) odigral dve minuti. Čančarjeva statistika je sicer ostala prazna, Nuggetsi pa so po treh zmagah na uvodu zdaj še drugič zapored izgubili. Za New Orleans je bila to sploh prva zmaga v novi sezoni.