Dončić dober, a ne dovolj za Boston

Liga NBA 12. Nov 20194:03 > 4:07
Ronald Martinez/Getty Images

Boston Celticsi so v noči iz ponedeljka na torek s 116:106 premagali Dallas, Luka Dončić pa je spet navduševal in tekmo končal s 34 točkami, šestimi skoki in devetimi podajami.

Boston je v vedno neugodnem TD Gardnu pred domačimi gledalci skozi večji del tekme uspel nadzorovati rezultat, v tretji četrtini pa so Kelti prišli do prve prednosti z dvmestnim številom točk.

Mavsi so, zahvaljujoč Luki Dončiću, uspeli držati korak v nadaljevanju in se v sami končnici tekme uspeli povsem približati Bostonu. Še več, Dallas je v svojih rokah imel vodstvo z 92:90 šest minut pred koncem, a je takrat Boston odgovoril z delnim rezultatom 17:3 v naslednjih treh minutah.

Takrat sta odlično igrala Kemba Walker in Marcus Smart, ki sta bila tudi najbolj zaslužna za zmago svojega moštva.

Luka Dončić je tekmo zaključil s 34 točkami, šestimi skoki in devetimi asistencami, iz igre pa je metal 11/21. Maxi Kleber je dodal 15 točk in osem skokov, Kristaps Porzingis pa je tokrat ostal pri le štirih točkah.

Pri zmagovalnemu moštvu je bil strelsko najboljši Walker z 29 točkami, Jaylen Brown jih je dodal 25.