Luka kot LeBron: novi rekordi in koš za zmago!

Liga NBA 19. Nov 20194:59 > 5:03
Ronald Martinez, Getty Images Sport

Luka Dončić je pri zmagi Dallasa nad San Antoniem vpisal nov trojni dvojček. In spet je igralec o katerem govorijo prav vsi v ligi NBA.

Dallas je doma s 117:110 premagal San Antonio. Dvoboj pa je zaznamoval Luka Dončić.

Dončić je že v prvi četrtini dosegel 17 točk in tako Dallasu prinesel 14 točk prednosti.

Gostje so se nato v naslednjih dveh četrtinah počasi vračali in na koncu se je tekma odločala povsem ob koncu. Odgovornost je nase 26 sekund pred koncem tekme prevzel 20-letni Ljubljančan in z uspešno zadeto trojko povišal prednost Dallasa na 115:110. Dvomov o zmagovalcu tako ni bilo več.

Luka Dončić je vpisal nov trojni dvojček. Dosegel je 42 točk k temu pa dodal še 11 skokov in 12 asistenc. Slovenec je v tej sezoni do tega dosežka prišel že šestič, v karieri pa jih je dosegel zdaj 14. Dončić je tako postal igralec z največ doseženimi trojnimi dvojčki pred 22. letom. Skupaj z LeBronom Jamesom pa je edini, ki mu je pred 22 letom uspelo doseči trojni dvojček z več kot 40 točkami. Dodati pa je še treba, da je Luka dosegel doslej tudi največ točk v svoji karieri.

Na drugi strani je bil najboljši strelec DeMar DeRozan s 36 točkami in osmimi skoki, LaMarcus Aldridge pa je tekmo končal s 16 točkami in devetimi skoki.