Ostroge zaustavile Clippers, Young z 49 točkami

Liga NBA 30. Nov 20194:59 > 5:02
Ronald Martinez, Getty Images Sport

Košarkarji San Antonia so v Teksasu s 107:97 ugnali Los Angeles Clippers in tako prekinili serijo sedmih zmag kalifornijske ekipe.

Spurs so sicer šele na 12. mestu zahodne konference z učinkom 7-13, Clippers so tretji z razmerjem 14-6.

Povezano

Ekipa Doca Riversa je imela ob koncu prve četrtine osem točk prefnosti, potem pa je ostrogam uspel niz 14 zaporednih točk in postlao je jasno, da favorizirani ekipi iz Kalifornije ne bo lahko.

Teksačani so minuto pred koncem 3. četrtine prvič prišli do dvoštevilske prednosti, ki so jo v zadnjem delu srečanja ves čas vzdrževali.

Lamarcus Aldridge in Derrick White sta bila pri ostrogah najučinkovitejša s 17 točkami, Demar Derozan jih je dodal 15. Kawhi Leonard se je proti bivši ekipi izkazal z 19 točkami.

Indiana je doživela neverjeten večer Traeja Younga in po podaljških premagala Atlanto z rezultatom 105:104. Gostje so imeli v 2. četrtini kar 18 točk prednosti, a vseeno niso uspeli preprečiti osmega zaporednega poraza. Young je na koncu zbral kar 49 točk!

Ob peti zaporedni zmagi ekipe Pacers je imela kompletna prva peterka dvoštevilski učinek. Jeremy Lamb je dosegel 20 točk, Domantas Sabonis 12, Myles Turner 17, T. J. Warren in Malcolm Brogdon pa po 16.