Patrick Smith/Getty Images

Košarka

02.12.2019 | 10.19

Dragić odčital lekcijo Brooklynu in slavil v gosteh

Košarkarji Miamija so v gosteh na krilih fenomenalnega Gorana Dragića slavili proti Brooklynu s 109:106, čeprav so le štiri minute pred koncem tekme zaostajali s 95:103.

Goran Dragić

Getty Images/Sarah Stier

Gostje iz Floride so tokrat v izdihljajih tekme uspeli zrežirati delni rezultat 14:3 in tako prišli do svoje 14. zmage v sezoni, v kateri so doživeli tudi pet porazov, kar jih trenutno uvršča na tretje mesto vzhodne konference v ligi NBA.

Ponovno je bil odličen neuničljivi Goran Dragić, ki je dosegel 24 točk (9/18 iz igre, 3/6 za tri, 3/4 prosti meti), dodal pa še dva skoak in šest asistenc v le 31 minutah igre. Njegov prvi pomočnik je bil Jimmy Butler, ki je dosegel 20 točk, Bam Adebayo jih je dodal 17, zabeležil pa še 16 skokov.

Pri Netsih je 29 točk dosegel Spencer Dinwiddie, 25 pa Joe Harris.

Četrtič v letošnji sezoni in 22. v karieri je James Harden dosegel vsaj 50 točk. Ob zmagi proti Clevelandu je zablestel s 55 točkami. Samo trije igralci v zgodovini so + 50 točk dosegli proti najmanj 15 ekipam v ligi NBA - Michael Jordan, Kobe Bryant in James Harden.

"Harden je ugotovil, da mora igrati tudi v obrambi"

Trener Houstona Mike D‘Antoni je bil ponosen na to, kar je njegov prvi zvezdnik James Harden pokazal v tekmi proti moštvu Cleveland Cavaliers.

Vince Carter v legendarnem "klubu 1.500"

42-letni košarkarski veteran Vince Carter je sinoči dosegel še en neverjeten mejnik v svoji dolgi karieri.