Houston s trojkami do zmage proti prvakom

Liga NBA 6. Dec 20193:46 > 3:49
Takashi Aoyama/Getty Images

V noči na petek so v Ligi NBA odigrali štiri obračune. Houston je gostoval pri prvakih iz Toronta in po zaslugi kar 22 zadetih trojk prišel do zmage s 119:109. Uspešni so bili tudi Washington, Denver in Phoenix.

Houston je pred obiskom pri prvakih nanizal tri zapredne poraze, v Torontu pa pokazal drugačen poraz in slavil s 119:109. Gostje so v prvem polčasu vodili že s 16 točkami prednosti, vendar so se domači v tretji četrtini uspeli vrniti, ko so prišli tudi do edinega vodstva na tekmi. V zaključku so rakete znova prevzele pobudo ter prišle do odmevne zmage.

Houston je izza črte metal 22/55, kar osem trojk je zadel Ben McLemor (28 točk), ki je najboljše izkoristil taktiko domačih, ki so ves čas podvajali obrambo na Jamesu Hardnu. Prvi ostrostrelec raket je na koncu kljub temu dosegel 23 točk in bil drugi strelec svoje ekipe, z novim trojnim dvojčkom pa je svoje vnovič dodal tudi vsestranski Russell Westbrook (19 točk, 13 skokov, 11 podaj).

Pri Torontu je Pascal Siakam dosegel 24 točk, Fred VanVleet pa 20.

Washington je doma s 119:113 odpravil Philadelphio, Denver je bil zelo prepričljiv na gostovanju v New Yorku (92:129), medtem ko je Phoenix v New Orleansu zmagal šele po podaljšku s 139:132. Devin Booker je pri zmagovalcih blestel s 44 točkami – samo v tretji četrtini jih je dosegel 21.