Profesor Bjelica z neverjetno trojko utišal Westbrooka

Liga NBA 10. Dec 20194:28 > 4:28
Ezra Shaw/Getty Images

Nemanja Bjelica je v noči iz ponedeljka na torek ob sireni zadel neverjetno trojko iz devetih metrov za zmago, Sacramento pa je slavil s 119:188.

S to zmago in čarobnim metom Nemanje Bjelice je Sacramento prekinil niz 10 zaporednih porazov proti Houstonu, ki se je pričel 31. decembra leta 2013.

Kingsi so čez celotno tekmo priključek s Houstonom držali preko zadetih trojk, najbolj zanimiva pa je bila zadnja četrtina, ko sta se ekipi redno menjali v vodstvu, tudi v zadnjo minuto srečanja sta moštvi vstopili izenačeni pri rezultatu 113:113. Ben McLemore je kasneje zadel trojko, osem sekund pred koncem tekme pa je Buddy Hield izenačil.

V zadnjem napadu Houstona je odgovornost prevzel Russell Westbrook in zaključil s polaganjem, se obrnil proti klopi Sacramenta in jim sporočal, da je tekme konec, le nekaj sekund kasneje pa se mu je arogantnost vrnila, saj je Bjelica sekundo pred koncem iz ogromne razdalje zadel trojko za zmago Kingsov v gosteh.

Srbski reprezentant je tekmo končal s 17 točkami, Bogdan Bogdanović jih je dodal 13, najboljši strelec pa je bil Hield s 26 točakmi.

Westbrook je v dresu Houstona dosegel 34 točka, James Harden je dodal 27 točk in 10 asistenc.