Lakersi se ne ustavljajo, tokrat je padel Miami

Liga NBA 14. Dec 20193:47 > 4:00
Harry How/Getty Images

Košarkarji Los Angeles Lakersov so dobili poslastico na Floridi in proti Miamiju vpisali že šesto zaporedno zmago (110:113). Goran Dragić zaradi poškodbe prepone ni igral.

Patrick Smith/Getty Images

Ekipa iz Kalifornije se je s 23 zmago v sezoni še utrdila na prvem mesto Zahoda, Miami pa je izgubil prvič po treh zaporednih zmagah in je z izkupičkom 18-7 tretji na Vzhodu.

Gostitelji so veliko bolje odigrali prvi polčas in v finišu druge četrtine imeli tudi najvišjo prednost na tekmi (58:44), a so Lakersi v tretji četrtini hitro stopili prednost Vročice ter nato tudi sami povedli s 77:67.

Miami je na začetku zadnje četrtine zaostajal za tri točke in ves čas pretil gostom, ki si nikakor niso uspeli priigrat več kot osem točk zaloge. Sijajni Kendrick Nunn je devet sekund pred koncem tekme zadel trojko za zaostanek 111:110. Kentavious Caldwell-Pope je imel nato na voljo štiri proste mete a zadel le dva (113:110), a Miami ponujenega ni izkoristil in Lakersi so se razveselili zmage. Odgovornost v zadnjem napadu je prevzel Jimmy Butler, ki pa je zgrešil met za tri točke.

Anthony Davis je vpisal kar 33 točk in ujel še 10 odbitih žog ter dodal tri blokade, LeBron James pa je tekmo končal z 28 točkami, devetimi skoki in 12 podajami.

Pri Miamiju je 23 točk vpisal Butler, Jones jih je dodal 17, Nunn pa 16.

Miami že v noči na nedeljo čaka tekma z Dallasom, a dvoboja Dončić – Dragić žal ne bomo videli, saj bo nekdanji kapetan slovenske reprezentance znova manjkal zaradi poškodbe.

Philadelphia se je v noči na soboto zelo namučila z New Orleansom, a na koncu prišla do domače zmage (116:109). 76-ersi so slavili petič zapored, z 31 točkami pa je navdušil Tobias Harris. Philadelphia je doma še naprej neporažena, pred svojimi navijači je slavila že 14-krat. Pri Pelikanih je bil z 32 točkami najboljši Ingram.

Do zmage je prišle še Indiana, ki je bila s 110:100 boljša od Atlante. Pri Pacersih je kar sedem igralcev doseglo vsaj 10 točk. Z 19 točkami, osmimi skoki in 12 podajami je bil pri gostih najboljši Malcolm Brogdon, pri Atlanti pa je 23 točk, sedem skokov in osem asistenc vpisal Trae Young.

Oglejte si vse rezultate v Ligi NBA in lestvici Zahoda ter Vzhoda.