Miami slavil proti Dallasu, Dončić poškodoval gleženj

Liga NBA 15. Dec 20195:22 > 5:46
Ronald Martinez/Getty Images

Miami Heat je v gosteh pri Dallas Mavericksih slavil po podaljšku s 122:118. Dvoboj zaznamovala tudi poškodba Luke Dončića, ki je tekmo končal že v drugi minuti.

Dallas je doma odigral izjemno napeto tekmo proti Miamiju, ki je na koncu šla tudi v podaljšek. Na koncu so bili Mavericksi poraženi z rezultatom 122:118. Največja težava “Teličkov” pa je bila ta, da so v drugi minuti tekme ostali brez Luke Dončića, ki si je poškodoval gleženj.

Sreča v nesreči je kot kaže ta, da poškodba ni hujše narave. Tim MacMahon, novinar pri ESPN je zapisal: “Igralci Dallasa so dejali, da je Luka Dončić med polčasom vadil na podvodni tekalni stezi in pod budnim očesom trenerjev za telesno pripravo. To je zelo spodbudna novica in znak, da ne gre za poškodbo hujše narave.”

Pri Miamiju je odlično tekmo odigral Bam Adebayo, ki je vknjižil trojni dvojček z 18 točkami, 11 skoki in 10 podajami. Najučinkovitejši pri Miamiju pri katerih zaradi poškodbe ni igral Goran Dragić je bil sicer Jimmy Butler s 27 točkami, k temu pa je dodal še 4 skoke ter 7 asistenc.

Pri Dallasu sta bila najboljša strelca Tim Hardaway z 28 točkami in Kristaps Porzingis, ki jih je dosegel 22.