Nov odličen večer "brade" – 44 točk s trojnim dvojčkom

Liga NBA 4. Jan 20204:43 > 5:44
Getty Images/Tim Warner

Košarkarji Houstona so v srečanju noči premagali Philadelphio z rezultatom 118:108, spet pa je blestel Harden, ki je postal osmi najboljši v metu za tri v zgodovini lige.

.

Rakete so na zahodu sedaj četrte (23-11), medtem ko Sixers po seriji štirih porazov zavzemajo peto mesto na vzhodu (23-14).

James Harden je ob lovljenju gostov že do odmora dosegel 23 točk. Ekipa Mikea D’Antonija je imela v tretji četrtini nekaj časa 16 točk prednosti, Sixers so najbliže prišli na 105:100 kakšne tri minute do konca, bolj pa se niso mogli približati.

Tekmo je dokončno odločil Harden s trojko za 113:102. “Brada” je srečanje zaključil s 44 točkami in 11 skoki ter prav toliko asistencami, odličen je bil tudi Clint Capela, ki je dosegel 30 točk in 13 skokov, medtem ko se je Russell Westbrook ustavil na 20 točkah.

Harden je proti Philadelphii zadel že svojo 2200. trojko v karieri in je trenutno osmi na večni lestvici lige NBA.

Pri poražencih je Ben Simmons zbral 29 točk, 13 skokov in 11 asistenc, Joel Embiid je dodal 20 točk in 12 skokov.

V zadnjem nočnem obračunu je bil Phoenix doma s 120:112 boljši od Knicks. Sonca so dobili še tretjo tekmo na zadnjih štirih srečanjih in so na zahodu blizu cone za uvrstitev v končnico, medtem ko so kratkohlačniki prekinili serijo treh zaporednih zmag.

Najboljša strelca sta bila Devin Booker z 38 točkami pri Phoenixu in Marcus Morris s 25 pri New Yorku.