West: "Dončić najboljši igralec v zgodovini franšize"

Liga NBA 4. Jan 202010:55 > 11:06
Stephen Dunn, Getty Images Sport

Besede, ki odmevajo. Legendarni igralec Jerry West je za ameriške medije dejal, da bo Luka Dončić s svojimi dosežki že v kratkem presegel Dirka Nowitzkija.

Pomislite, en sam igralec je ekipo prelevil v klub, ki povsem realno računa na uvrstitev v končnico. Postal bo največji košarkar v zgodovini te franšize…gojim res veliko spoštovanje do Nowitzkega, toda Dirk enostavno ni on,” je o slovenskemu “wunderkindu” povedal legendarni član Los Angeles Lakersov, s katerimi je leta 1972 osvojil tudi šampionski prstan.

81-letni član hiše slavnih na račun Ljubljančana res ni skoparil s pohvalami: “Zabavam se, ko na parketu gledam takega genija. Dolgo sem že v poslu, videl sem kar nekaj posebnih košarkarjev. V ligi je ponavadi 5 do 6 superzvezdnikov, kar ni isto, kot če si zaslužiš ‘le’ vpoklic na tekmo slavnih. No, Luka je več, Luka je superzvezdnik!