Dončićev trojni dvojček premalo za zmago proti Sršenom

Liga NBA 5. Jan 20206:02 > 6:11
Hector Vivas/Getty Images

Košarkarji Dallasa so v noči na soboto izgubili izredno napeto tekmo s Charlotte Hornetsi, ki so slavili po podaljšku (120:123). Luka Dončić je prišel do desetega trojnega dvojčka v sezoni.

Tekma v Teksasu je bila polna preobratov. Charlotte je dobil prvo četrtino z 32:20, na polčas pa odšel s prednostjo 13 točk, ki pa so jo košarkarji Dallasa na krilih izjemnega Luke Dončića v tretjem delu izničili in prišli do preobrata. Mavsi so tretjo četrtino dobili s 40:23 in bili na krilih Luke blizu zmagi. A prav Luka je v finišu tekme pri rezultatu 103:101 zgrešil trojko, nato pa pri izidu 103:103 še met za zmago in tekma se je zavlekla v podaljšek. Sršeni so bili v dodatnem delu igre boljši in prišli do velike zmage.

Luka je tekmo končal z 39 točkami, 12 skoki in 10 podajami. Pri zmagovalcih je bil najboljši Terry Rozier, ki je vpisal 29 točk. Prav Rozier je dosegel koš za podaljšek in nato v njem dosegel še odločilno trojko.

Za Dončića je bil to 10 trojni dvojček v sezoni. 20-letnik je z njim popravil klubski rekord, do danes je bil izenačen z Jasonom Kiddom pri devetih. Luka je tokrat igral kar 43 minut, a z izjemo Maxija Kleberja (24 točk) ni imel razigranih soigralcev. Trener Dallasa Rick Carlisle še naprej pogreša veliko poškodovanih igralcev. Vnovič so manjkali Kristaps Porzingis, Tim Hardaway in Ryan Broekhoff.

Dallas je z izkupičkom 22-13 šesta ekipa Zahoda, Charlotte pa je z izkupičkom 15-23 deveta ekipa Vzhoda.

Poglejte si še preostale rezultate Lige NBA in trenutni lestvici.