Sedem trojk Dragića za zmago Miamija

Liga NBA 6. Jan 20202:40 > 6:40
Dylan Buell/Getty Images

Ne samo Luka Dončić, tudi Goran Dragić iz tekme v tekmo navdušuje pod koši Lige NBA. Izkušeni Ljubljančan je ob zmagi Miamija proti Portlandu s 122:111 zadel sedem trojk in dosegel 29 točk.

Ni pomembno, kdo igra in kdo ne. Ne iščemo izgovorov,” je po tekmi, na kateri je Miami igral brez prvega zvezdnika Jimmyja Butlerja, dejal prvi junak vročice Goran Dragić. Ljubljančan je v 30 minutah dosegel 29 točk, 13 podaj in tri skoke. S sedmimi zadetimi trojkami je izenačil svoj rekord v Ligi NBA.

Miami je v prvem polčasu Portlandu nasul kar 65 točk, medtem ko je nasprotnikom dopustil vsega 46. V drugem polčasu se je razigral Damian Lillard, soliden je bil tudi Hassan Whiteside, toda TrailBlazersi se niso niti enkrat uspeli približati na manj kot deset točk zaostanka, tako da zmaga vročice ni bila vprašljiva niti za trenutek.

Pri Miamiju je kar sedem igralcev doseglo več kot dese točk. Bam Adebayo je dodal 20 točk, Derrick Jones Jr. pa 19. Vročica na Vzhodu s 26 zmagami in 10 porazi zaseda tretje mesto, na domačem parketu ostaja pri enem samem porazu in 17. zmagah.

Pri gostih je s 34 točkami in 12 podajami izstopal Lillard, medtem ko je nekdanji igralec Miamija Whiteside, ki so mu gledalci ob vsakem stiku z žogo namenili žvižge, dosegel 21 točk in 18 skokov.

Los Angeles Lakersi so z novim trojnim dvojčkom LeBrona Jamesa (21 točk, 14 skokov, 11 podaj) so 106:99 premagali Detroit. Anthony Davis je k zmagi pristavil 11 skokov, osem blokad in 24 točk (11 v zadnjih štirih minutah).