Odličen drugi polčas in 19 točk Dončiča dovolj za zmago

Liga NBA 12. Jan 20207:17 > 7:31
Ronald Martinez/Getty Images

Dallas Mavericksi so danes ponoči prišli do 24. zmage v sezoni, potem, ko so pred domačimi gledalci s 109:91 ugnali Phialdelphio. Luka Dončič se je tokrat ustavil pri 19-ih točkah.

Dallas Maverivksi so se danes ponoči uspešno pobrali po dveh izredno bolečih poraz proti Lakersom in Denverju. Pred domačimi gledalci so bili tokrat dokaj zanesljivo boljši od Philadelphie76ers, sicer petouvrščene ekipe na vzhodu.

Mavsi so sicer prvi polčas odigrali dokaj slabo, saj so po prvem delu igre zaostajali s 50:41, predvsem je bil slab njihov met z razdalje. Vendar to se je v drugem polčasu popravilo in domači so zelo hitro prišli do izenačenje. Dallasu se je odprlo tudi pri metu in slika na parketu je bila takoj povsem drugačna.

Ko je domači stroj začel mleti se v nadaljevanju več ni ustavil. Mavssi so tretjo četrtino dobili z 32:16, zadnjo pa s 36:25 in se na koncu veselili dokaj visoke in povsem zaslužene zmage s 109:91.

Kljub malce slabšemu večeru je bil junak domače ekipe znova Luka Dončič, ki se je tokrat ustavil pri 19 točkah (4/15 iz igre, 1/3 za tri, prosti meti 10/12). K temu pa je dodal še 8 skokov in 12 podaj v 33 minutah.

V domačih vrstah se je izkazal Dwight Powell, ki je dobro izkoristil odsotnost prvega zvezdnika Sixersov Joela Embiida in prvič v sezoni prišel do dvojnega dvojčka (19 točk in 12 skokov). Znova je dobro odigral tudi Boban Marjanović, ki je v vsega osmih minutah dosegel 12 točk, v zaključku tekme je zadel celo trojko.