Košarka

13.01.2020 | 09.13 > 09:23

Po Brooklynu tudi New York boljši od Miamija

Miami je v noči na ponedeljek klonil proti New Yorku s 124:121, s čimer so prvič v sezoni izgubili zaporedni tekmi. Goran Dragić je v 24 minutah prispeval šest točk, štiri podaje in dva skoka.

Goran Dragić

Po porazu z Brooklynom je bil Miami za las prekratek tudi proti New Yorku, ki je z zmago s 124:121 prekinil niz petih zaporednih porazov. Ključna je bila zadnja četrtina, ki so jo domči dobili s 40:27. Julius Randle je v tem delu dosegel 11 od svojih 26 točk, s 23 točkami je blestel tudi novinec RJ Barrett. Pri gostih je bil s 25 točkami in 10 skoki najboljši Jimmy Butler.

Miami je imel na voljo zadnji napad. Goran Dragić je pol sekunde pred koncem podala do Bama Adebaya, ki je zadel trojko, vendar žogo izpustil za trenutek prepozno. Vročica je po enajstem gostujočem porazu zdrsnila na tretje mesto na Vzhodu, na vrhu sta Milwaukee in Boston.

Vlatko Čančar je ob zmagi Denverja proti LA Clippersom s 114:104 na igrišče stopil za slabe pol minute. V vrstah Nuggetsov je znova blestel Nikola Jokić - 20 točk, 15 skokov, 6 podaj.