Lakersi premagali Houston

Liga NBA 19. Jan 20205:16 > 5:19
Katharine Lotze/Getty Images

Košarkarji Los Angelesa so v derbiju večera v ligi NBA z rezultatom 124:115 v Teksasu premagali Houston. Dovolj ni bilo niti 69 točk Westbrooka in Hardena.

Ekipa iz Kalifornije je z razmerjem 34-8 prva ekipa na Zahodu, medtem ko so Rakete vpisale tretji zaporedni poraz in so s 26-15 na šestem mestu. Houston je bil nekoliko boljši nasprotnik v prvem polčasu in je vodil tudi za 10 točk, a se je vse spremenilo v tretji četrtini. Lakersi so zaigrali mnogo bolje v obrambi in v finišu tega dela igre prišli do dvoštevilčne prednosti. V zadnji četrtini so imeli vseskozi zanesljivo vodstvo, ki je naraslo tudi na +16.

Goste je do nove zmage (124:115) vodil LeBron James, ki je bil z 31-imi točkami najučinkovitejši (13/25 iz igre, 2/7 za tri, 3/5 prosti meti), temu pa je James dodal še 5 skokov in 12 asistenc. Kyle Kuzma je dosegel 23 točk, po 20 točk sta prispevala Danny Green in Kentavious Caldwell-Pope.

Pri domačih je Russel Westbrook dosegel 35 točk (15/23 za dve, 5/9 prosti meti), zbral 9 skokov in 7 asistenc, James Harden pa je prispeval eno točko manj (8/20 iz igre, 2/9 za tri, 16/18 prosti meti), 6 skokov in 7 asistenc.