Dragić blestel v zadnji četrtini, a ostal brez zmage

Liga NBA 20. Jan 20209:33 > 9:40
Sarah Stier/Getty Images

V noči na ponedeljek so v Ligi NBA odigrali dva obračuna. Goran Dragić je z Miamijem klonil v San Antoniu, medtem ko je Vlatko Čančar s klopi spremljal domači poraz njegovega Denverja proti Indiani.

Miami je še enkrat več dokazal, da je letos veliko boljši v svoji dvorani. Čeprav je bil v San Antoniu v zadnji četrtini že na dobri poti do zmage, je moral na koncu priznati premoč Spursom, ki so slavilis s 107:102.

Vročica je že v prvem delu srečanja vodila z 11 točkami prednosti, po košu Gorana Dragića pa povedla z 98:95. Zasedba Gregga Popovicha je vseeno uspela zadržati vse napade Miamija in na koncu prišla do zelo pomembne zmage v boju za končnico.

Pri San Antoniu sta blestela Demar DeRozan z 20 točkami, devetimi podajami in devetimi skoki ter LaMarcus Aldridge z 21 točkami. Pri Miamiju je bil z 21 točkami 16 skoki in šestimi podajami prvo ime Bam Adebayo, Dragić je dosegel 19 točk (kar 10 v zadnji četrtini), pet skokov in dve podaji v 24 minutah.

Na drugi ponedeljkovi tekmi je Indiana s 115:107 slavila v gosteh pri Denverju. Domači so vodili od prve miute pa vse do zaključka tekme. V tretji četrtini je prednost narasla na 11 točk, toda v zaključku Nuggetsi niso bili prepričljivi. Indiana je to znala izkoristiti in najprej sredi zadnje četrtine izid izenačila, nato pa kmalu tudi povedla s petimi točkami prednosti (104:99). Gostje v zaključku prednosti niso zapravili in tekmo mirno pripeljali do konca.

Nikola Jokić je za Denver dosegel 30 točk, 10 skokov in štiri podaje, kar je bilo vseeno premalo za četrto zaporedno zmago. Vlatko Čančar je znova obesedel na klopi. Pri Indiani je bil Domantas Sabonis samo eno podajo oddaljen od trojnega dvojčka – 22 točk, 15 skokov, 9 podaj.