Mitchellov peklenski zaključek odbil Dončiča in Dallas

Liga NBA 26. Jan 20201:30 > 1:31
Christian Petersen, Getty Images Sport

V dvoboju neposrednih tekmecev za mesta v končnici Zahodne konference je Utah Jazz po preobratu premagal Dallas Mavericks s 112:107.

Tekmo so bolje začeli košarkarji Dallasa in po prvi četrtini vodili z 18:8. Zahvaljujoč Rudyu Gobertu in Bojanu Bogdanoviću je Utah prišel nekoliko bližje toda gostje so imeli do takrat prednost skozi večino srečanja. Nato pa je prišla zadnja četrtina. Pri domačih se je prebudil Donovan Mitchell, ki je v zadnjih 12 minutah dosegel 11 točk, zadel trojko za izenačenje na 104:104 in tudi uspešno izvedel proste mete za prednost 111:107.

Pri zmagovalcih je Mitchell tekmo končal s 25 točkami, osmimi skoki ter petimi podajami. Bojan Bogdanović jih je dodal 23 ter imel skok ter podajo. Rudy Gobert pa je zabeležil dvojni dvojček z 22 točkami ter kar 17 skoki. Luka Dončič, najboljši strelec Dallasa na tej tekmi se je tokrat ustavil pri 25 točkah in k temu dodal še sedem podaj in šest skokov. Seth Curry jih je dodal 19, Kristaps Porzingis pa 15.

Utah je zdaj na drugem mestu Zahodne konference z razmerjem zmag 32:13. Dallas je šesti z razmerjem 28:17.