Phoenix razbil razglašeni Dallas

Liga NBA 29. Jan 20209:52 > 10:01
Hector Vivas/Getty Images

Košarkarji Dallasa v v noči iz torka na sredo na domačem parketu gostili moštvo Phoenix Suns in, predvsem zaradi slabe obrambe v drugem polčasu, prepričljivo izgubili s 133:104.

V obračunu dveh zvezdnikov, ki sta bila izbrana na NBA Draftu leta 2018, sta se pomerila Luka Dončić in Deandre Ayton. Oba sta v ligi NBA debitirala prav v medsebojni tekmi, takrat pa je bil uspešnejši prvi izbor na naboru novincev. Tudi tokrat je Phoenix uspel slaviti, Deandre Ayton pa je končno opozoril nase iz pravih razlogov, potem ko je konec leta 2019 preživel kot suspendirani igralec s strani lige NBA, saj je jemal prepovedana poživila.

Phoenix je bolje vstopil v obračun in že po prvi četrtini imel 13 točk prednosti, ki pa so jo domači do polčasa uspeli uloviti, a vseeno na glavni odmor odšli s petimi točkami zaostanka. Varovanci Ricka Carlisleja pa so povsem odpovedali v tretji četrtini, ko je Phoenix brez težav prebijal njihovo obrambo in jim v le 12 minutah igre nasul kar 48 točk.

V zadnji četrtini so Sunsi tekmo mirno pripeljali do konca, najbolj zaslužna za lepo zmago pa sta bila Devin Booker, ki je dosegel 32 točk in Ayton, ki je dodal 31 točk in devet skokov.

Pri Dallasu so le trije košarkarji končali z dvomestnim številom točk, spet jih je največ dosegel Luka Dončić, ki je tekmo končal z 21 točkami, šestimi skoki in dvema asistencama, 15 točk sta dosegla še Jaylen Brunson in J.J. Barea.