Getty images/Ronald Martinez

Košarka

13.02.2020 | 09.11

Dončić veličasten povratek začinil s 33 točkami

Luka Dončić je na svoji prvi tekmi po dveh tednih odsotnosti zaradi zvina desnega gležnja ob zmagi Dallasa proti Sacramentu s 130:111 dosegel 33 točk, 12 skokov in osem podaj. Goran Dragić z Miamijem klonil na gostovanju pri Utahu.

Luka Dončić

Luki Dončiću se druga letošnja odsotnost zaradi težav s poškodbo ni prav nič poznala. Mladi slovenski zvezdnik je na zadnji tekmi pred premorom zaradi tekme All Star v Chicagu dosegel 33 točk, 12 skokov in osem podaj, s čimer je bil najboljši posameznik srečanja.

Dallas je po zaslugi Dončića hitro prevzel pobudo in tri minute pred koncem prve četrtine povedel s 25:13. Sacramento se je uspel približati, toda domači so imeli vedno pripravljen odgovor. Ob polčasu je Dallas vodil z 11 točkami prednosti (63:52). V drugem polčasu je prednost teličkov še naprej naraščala, trener Rick Carlisle pa je najboljše igralce na čelu z Dončićem iz igre potegnil dobrih šest minut pred koncem.

Pri Dallasu sta ob Dončiću blestela tudi Kristaps Porzingis s 27 točkami in 13 skoki ter Tim Hardaway z 19 točkami. Pri kraljih je bil bil z 22 točkami najboljši Buddy Hield.

Goran Dragić je z Miamijem gostoval pri Utahu in ob polčasu vodil s petimi točkami prednosti, a na koncu ostal brez zmage. Dragić je v 33 minutah dosegel 13 točk, pri Utahu sta blestela Donovan Mitchell (26) in Bojan Bogdanović (22).