Patrick Smith/Getty Images

Košarka

25.02.2020 | 09.33

Dončić se ob zmagi Dallasa ni pretegnil

V noči iz ponedeljka na torek je moštvo Dallas Mavericks prišlo do prepričljive zmage proti Minnesoti s 193:123. Luka Dončić je presedel celotno zadnjo četrtino, a spet napolnil statistične kolone.

Luka Dončić

Tom Pennington/Getty Images

Dallas je na svojem parketu slavil proti Minnesoti s 139:123 in brez težav vpisal svojo 35. zmago v sezoni in 16. pred domačimi gledalci.

V prvem polčasu so Mavsi dosegli kar 81 točk, kar je ekstremno tudi za moderno košarko, na polčas so odšli s 16 točkami prednosti in tudi v nadaljevanju popolnoma nadzorovali tekmo in rezultat. Minnesota ni vodila niti enkrat, najvišja prednost Dallas pa je znašala +27.

Vseh 12 igralcev Dallasa, ki je dobilo priložnost, se je vpisalo med strelce, dvomestno število točk je dosegla kar sedmerica.

Tim Hardaway je dosegel 23 točk, sledil mu je Luka Dončić, ki je dosegel 20 točk, devet skokov in sedem asistenc v 25 minutah igre. Slovenski zvezdnik je vpisal še dve ukradeni žogi in blokado, iz igre pa metal 7/16, od tega 1/6 za tri točke. To je bila že 42. tekma Dončića v sezoni, na kateri je dosegel 20 točk ali več.

Pri Minnesoti je bil najuspešnejši D'Angello Russell z 29 točkami, Malik Beasley jih je dodal 21.