Slovenski žur v AAA pripadel Dragićevemu Miamiju

Liga NBA 29. Feb 20207:29 > 7:45

Slovenski "derbi" čez lužo med Miamijem in Dallasom je ponoči dobila domača ekipa. Goran Dragić in soigralci so v American Airlines Areni s consko igro v drugem polčasu strli odpor ekipe z zahoda in jo premagali 126:118 ter se tako še bolj približali uvrstitvi v končnico.

Slovenska asa seveda nista igrala obrobne vloge in pred približno 2500 slovenskimi ljubitelji košarke dokazala, da je bil izlet čez Atlantik dobra poteza. Dragić je za vročico v 32 minutah zbral 16 točk, 4 skoke in 5 asistenc, Dončić pa je izjemoma ni bil najboljši strelec ekipe iz Teksasa – zaustavil se je pri 23 točkah, 4 skokih in 10 asistencah.

Za Miami je največ točk prispeval Jimmy Butler, ki je dosegel 26 točk, najboljši strelec srečanja pa je bil tokrat Seth Curry s 37 točkami. Kristaps Porzingis jih je imel tudi več (24 točk in 13 skokov) kot rojstnodnvnik Dončić, ki je ravno sinoči praznoval ameriško polnoletnost 21 let.

Dallas tako ostaja na sedmem mestu zahodne konference s precejšnjo zalogo pred osmim Memphisom, medtem ko je Miami na vzhodu četrti z enakim številom zmag, kot Philadelphia, a s tekmo manj. Mavericks bodo jutri zvečer gostovali pri Minnesoti, Miami se bo že nocoj doma pomeril proti Brooklynu.