Drugi zaporedni poraz Miamija

Liga NBA 14. Feb 20179:36 > 9:51

Po izvrstnem nizu 13 zaporednih zmag je Miami v noči s ponedeljka na torek drugič zapored izgubil. Tokrat je bil prevelik zalogaj Orlando, ki je slavi s 116:107.

Gostje so bili boljši skozi vso srečanje, zato so zasluženo slavili in prekinili niz štirih zaporednih porazov. Najvišjo prednost so si priigrali v drugi četrtini, ko so pobegnili na +14.

Goran Dragić je na parketu preživel 36 minut in ob metu 6/15 dosegel 22 točk. Najboljši strelec Miamija je bil s točko več Dion Waiters, pri Orlandu pa je bil najbolj razpoložen Evan Fournier s 24 točkami.

Ekipi Erika Spoelstre je pešala igra v obrambi, saj je nasprotniku dopustila 116 točk, gostje pa so zbrali tudi več odbitih žog (52:37). “Rezultat samo kaže, kako težka je ta liga. Vsak večer nas čaka izziv. Toda danes v obrambi še zdaleč nismo igrali tako, kot bi morali. Do uspeha ne prideš tako, da nasprotniku, ki iz igre meče 49-odstotno, dovoliš 116 točk,” je bil kratek in jedrnat trener Miamija.

Presenetljivi poraz so doživeli predlansi prvaki Golden State Warriorsi, ki so s 110:132 v goste klonili proti Denverju. Eno izmed predstav kariere je odigral Srb Nikola Jokić, ki je dosegel trojni dvojček (17 točk, 21 skokov in 12 asistenc). Pri gostih so manjkale predvsem točke Stepha Curryja in Draymonda Greena, prvi jih je dosegel 11, drugi pa le pet. Nuggetsi so dosegli kar kar 24 trojk in izenačili rekord Houstona. Raketam je ta dosežek uspel decembra.