Magic: Moja prva odločitev – Kobe Bryant!

Liga NBA 15. Feb 201711:53 > 11:54
Elsa/Getty Images

Magic Johnson, ki je pred nekaj dnevi svetovalec predsednici in lastnici Los Angeles Lakersov Jeanie Bass, pravi, da bi – v kolikor v klubu dobi vidnejšo funkcijo – v klub kot funkcionarja najprej pripeljal Kobeja Bryanta.

“Prva odločitev, ki bi jo storil – pripeljal bi Kobeja Bryanta, ker razume igro, mentaliteto zmagovanja in razume tudi igralce. Poklical bi ga in mu rekel: ‘Katero delovno mesto želiš?’ Ne glede na to koliko časa ima, želel bi si, da pride k Lakersom in da je del naše zgodbe,“ je povedal Magic.

Johnson je bil k Lakersom poklican z nalogo, da pomaga pri komunikaciji med solastnikom Jimom Bassom in generalnim menedžerjem Mitchem Kupchackom o nadaljnjih strategijah, ki se jih bodo posluževali Jezerniki, še posebej pred 23. februarjem in koncem prestopnega roka.

Lakers so trenutno na zahodni konferenci na predzadnjem, 14. mestu. Zmagali so le na 19 tekmah, medtem ko so jih izgubili kar 37. “Bolj kot o trenutnem rezultatu moramo stremeti k prihodnosti in ciljem. Pomembno je, da imamo vsi v klubu isto vizijo,” je še dodal Magic, ki je skupaj z Bryantom osvojil pet naslovov prvaka lige NBA kot igralec.