Sodniška napaka za zmago Bikov?

Liga NBA 17. Feb 20178:09 > 8:18
Kevin C. Cox/Getty Images

Ponoči sta bili v ligi NBA odigrani e dve tekmi, naslednjih ne bo do prihodnjega četrtka, saj se bo v ZDA zdaj vse začelo vrteti okoli All Stars vikenda. Chicago Bullsi so s prostimi meti v zadnji sekundi srečanja proti Bostonu zmagali, Kelti pa so bili izrazito nezadovoljni s sojenjem na tekmi.

Kelti iz Bostona so na gostovanje v Chicago prišli v fantastični formi in kot druga najboljša ekipa v vzhodni konferenci. Al Horford, Isiah Thomas in drušćina so na zadnjih 13 tekmah, vključno z nočnim porazom proti Chicagu, izgubili le dvakrat in na drugem mestu vzhoda prehiteli Toronto.

Boston je bolje začel tekmo in imel stvari pod kontorlo v prvem polčasu. Sredi druge četrtine so prišli do najvišje prednosti, ki je znašala 10 točk, a so se varovanci Freda Hoiberga hitro pobrali in ujeli priključek.

V tretji četrtini so bili na parketu vidni le košarkarji Chicaga, ki so nadzorovali potek igre, predvsem Jimmy Butler je bil spet razpoložen, saj je v zaključkih akcij in napadov vzel odgovornost nase in zaključeval, v veliki večini primerov tudi uspešno.

Potem pa so sledile zadnje sekunde tekme. Chicago je žogo poslal v igrišče in ta je hitro prišla v roke Butlerju, ki ga je trener Hoiberg izbral za tistega, ki bo zadnji vrgel. V obrambi je stal Marcus Smart, sodniki pa so ob metu Butlerja, potem ko je Chicago zaostajal s 103:102, piskali osebno napako. Butler je oba prosta meta zadel za končnih 104:103.

Butler je dosegel 29 točk, 19 jih je dodal mladi Bobby Portis. Pri Keltih je Thomas prav tako dosegel 29 točk, 17 jih je dosegel Kelly Olynyk.

Čarovniki do četrte zaporedne zmage

Obstaja ekipa v ligi NBA, ki se v tem trenutku ne bi zaustavila za cel teden in uživala v All Stars vikendu, se regenerirala in spočila ter čet teden dni šla po nove zmage. Washington je ponoči vknjižil še četrto zmago zapored in z neverjetnim ritmom brez težav premagujejo nasprotnike, zagotovo pa bi radi, da se tekme nadaljujejo in da zmagovalnega občutka ne izgubijo. Na zadnjih 21 tekmah, so zabeležili kar 18 zmag!

Washington je s 111:98 premagal Indiano Pacers, potem ko je Otto Porter ml. dosegel 25 točk in 8 skokov, John Wall je dodal dvojnega dvojčka z 20 točkami in 12 asistencami. Pri poražencih sta Paul George in Myles Turner dosegla po 17 točk.