Kje bi Pau Gasol lahko končal kariero?

Liga NBA 9. Maj 202018:20 > 18:20
Harry How/Getty Images

Legendarni španski košarkar Pau Gasol namerava odigrati še eno sezono v celoti preden odide v športni pokoj.

Izkušeni 39-letni center je brez kluba odkar je novembra lani zapustil ekipo Portlanda. Že kar nekajkrat je najavil, da želi naslednjo sezono igrati v najmočnejši ligi na svetu, hkrati pa bi rad branil tudi barve Španije na Olimpijskih igrah v Tokiu.

Prav tako se je v zadnjih mesecih, ko so po svetu aktivno še igrali košarko pojavljala možnost, da bi kariero lahko zaključil v dresu Barcelone, tam kjer jo je tudi začel in potem leta 2001 prišel v ligo NBA k Memphisu. A je Pau Gasol v preteklih dneh dejal, da bi zadnje leto svoje košarkaške karieri rad odigral v dresu Los Angeles Lakersov, član katerih je bil v obdobju med leti 2008 in 2014.

“To je nekaj o čemer sem razmišljal. Bilo bi fantastično, če bi kariero lahko zaključil pri Lakersih. Ampak težko bom prišel do te priložnosti. Imam odličen odnos z vsemi v Los Angelesu ampak nisem prepričan,” je dejal Gasol.

Tekom bogate kariere je Gasol v ligi NBA igral za Memphis, LA Lakerse, Chichago, San Antonio, Milwaukee in Portland. Z Lakersi je dvakrat (2009 in 2010) tudi postal prvak lige NBA.