Jokić za SK: Gasol najtežji tekmec, gremo v končnico!

Getty images/Ronald Martinez

Center Denver Nuggets Nikola Jokić je v pogovoru za Sportklub izrazil prepričanje, da verjame, da si bo njegova ekipa izborila nastop v končnici.

Denver Nuggets po All Star vikendu držijo osmo mesto z izkupičkom 25-31. “Za zdaj zelo dobra sezona, čeprav mislim, da bi lahko imeli več zmag. Izgubili smo nekaj težkih in tesnih tekem, toda mislim, da se bomo uspeli prebiti v kočnico. To je naš cilj, potem pa bomo videli, kako bo,” je Nikola Jokić začel pogovor za Sportklub. Komaj 21-letni Srb je bil tudi del spektakla v New Orleansu. Sprva na tekmovanju v spretnosti, nato tudi v dvoboju ZDA vs. Svet. “Za mene je to velik dogodek. ker sem predstavljal svojo državo Srbijo, kot tudi Sombor in svojo družino. To je zgodovina in tradicija lige NBA, tako da je zelo pomembno.”

Ob Jokiću srbske barve v ligi NBA zastopata tudi Nemanja Bjelica in Boban Marjanović, še veliko več je igralcev iz prostora nekdanje skupne države. “Da, slišim se z Bjelico, pogosto tudi igrava drug proti drugemo, tako da sva se videla. Z Bobijem sem igral dvakrat, a še na začetku sezone. Redno se slišiva, toda ne samo z njim – tu so tudi Vučević iz Črne gore, Šarić, Hezonja, Rudež … Veliko fantov je iz naših prostorov, vedno se nekako srečamo in družimo.”

Na vprašanje, kdo je njegov najtežji nasprotnik v ligi NBA, je Jokić odgovoril: “Najverjetneje Marc Gasol, nato Karl-anthony Towns, toda veliko je zahtevnih tekmecev, mislim, da ima vsaka ekipa vsaj enega visokega igralca, ki je res dober in zvezda ekipe.”