Liga NBA je nazaj: LeBron odločil dramo s Clippersi

Liga NBA 31. Jul 20208:18 > 8:21
Harry How/Getty Images

Po skoraj petih mesecih premora so se na igrišča vrnili zvezdniki Lige NBA. Prvi večer je postregel z dvema obračunoma. Na derbiju med LA Lakersi in LA Clippersi so s 103:101 slavili Jezerniki, Utah Jazz pa je s 103:101 odpravil New Orleans Pelicanse.

Prvi derbi po povratku sezone je 12 sekund pred koncem odločil LeBron James, ki je bil natančen pri izidu 101:101. Clippersi so nato imeli še napad za podaljšek, a je Paul George zgrešil met za tri točke.

Lakersi so bili sicer večji del tekem občutno boljši nasprotnik. Začetek tekme je povsem pripadel varovancem Franka Vogla, ki so hitro povedli z 18:9. Prvo četrtino so Lakersi dobili s 35:23, do konca prvega polčasa pa so se njihovi mestni rivali vendarle predramili in se približali na 54:52.

To je bila najava drame, ki smo jo pospremili v drugem polčasu in predvsem v finišu tekme. V tretji četrtini je najprej ekipa Doca Riversa z delnim izidom 11:0 povedla s 66:55, a to vodstvo ni trajalo dolgo. Lakersi so se ekspresno pobrali in v zadnjo četrtino smo vstopili ob neodločenem izidu.

V zadnjih 12 minutah so skoraj ves čas ritem narekovali Lakersi, ki so vodili tudi za 11 (91:80), a se Clippersi niso predali. Pol minute pred koncem je George zadel trojko za 101:101, nato pa je za zmago zadel James in postal junak svoje ekipe.

James je tekmo končal s 16 točkami, 11 skoki in 7 podajami. Prvi strelec tekme je bil Anthony Davis, ki je za Clipperse dosegel kar 34 točk in dodal še 8 skokov. Razigrana sta bila tudi George (30 točk) in Kawhi Leonard (28 točk), a to ni bilo dovolj za zmago proti Lakersom, ki so z izkupičkom 50-14 vodilna ekipa Zahoda, Clippersi pa so z izkupičkom 44-21 drugi.

Tudi druga tekma prvega večara je poskrbela za pravo dramo, v končnici pa jo je odločil Rudy Gobert, ki je bil natančen s črte prostih metov. Na drugi strani je Brandon Ingram zgrešil met za tri točke.

V vrstah zmagovalcev je bil s 23 točkami najučinkovitejši Jordan Clarkson, prii New Orleansu pa jih je 23 vpisal Ingram.

Utah je z izkupičkom 42-23 četrta ekipa Zahoda, Pelicansi pa so z 28 zmagami in 37 porazi 11.