Denver premagal Spurse, Jokić z dvojnim dvojčkom

Liga NBA 6. Avg 20200:34 > 0:38
Pool, Getty Images

Košarkarji Denver Nuggets so premagali San Antonio Spurs s 132 : 126, prvi zvezdnik Nikola Jokić pa je zabeležil dvojni dvojček.

Srbski center je srečanje v Orlandu končal s 25 točkami (10/17 iz igre) in 11 asistencami ter 4 skoki v 32 minutah.

Jokić tako nadaljuje z dobrimi predstavami v “mehurčku”, potem ko je proti Oklahomi Cityju dosegel trojni dvojček.

Odlično je igral tudi Michael Porter Jr., ki je dosegel 30 točk in 15 skokov.

Na drugi strani je bil najučinkovitejši pri Spursih Rudy Gay s 24 točkami, Derrick White jih je dosegel 20, DeMar DeRozan pa 18.

Slovenec Vlatko Čančar pri Denverju ni stopil na parket.

Nuggetsi so sicer zelo dobro začeli in povedli s 16 : 4, ampak je San Antonio hitro vzpostavil ravnotežje. Spursi so v tretji četrtini največ vodili za 7 (74 : 67), ampak ekipa iz Kolorada je imela odgovor. Pred zadnjo četrtino je bil izid izenačen (89 : 89), nato pa je Denver pobegnil na +10 in vprašanja o zmagovalcu ni bilo več.

Nuggetsi so dosegli 45. zmago na 68 tekmah, Spursi pa so pri izkupičku 29-38.