Dončić in Dallas s porazom v končnico

Liga NBA 14. Avg 202010:15 > 10:18

Trener Dallasa Rick Carlisle je na zadnji tekmi rednega dela Lige NBA v mehurčku v Detroitu odpočil najboljše igralce. Kristaps Porzingis ob porazu proti Phoenixu tako sploh ni stopil na parket, Luka Dončić pa je igral samo v prvem polčasu, ko je dosegel 18 točk.

Phoenix je kot edini boje v Orlandu sklenil brez poraza (8-0), vseeno pa ostal brez končnice, saj sta Portland in Memphis dobila zadnji tekmi rednega dela. Dallas je imel že pred zadnjim obračunom rednega dela zagotovljen nastop v končnici. Teksačane v prvem krogu čakajo LA Clippersi, ki so med glavnimi favoriti za šampionski prstan.

Ob zmagi Phoenixa s 128:102 je s 27 točkami znova blestel Devin Booker, Dario Šarić jih je dodal 15. Pri Dallasu je Luka Dončić v samo 13 minutah na parketu dosegel 18 točk, ob tem je dodal še pet skokov, medtem ko je Boban Marjanović dosegel 18 točk in 20 skokov.