Za Kobeja: Lakersi s super igro premagali Portland

Kevin C. Cox Getty Images Sport

LA Lakersi v seriji s Portlandom vodijo s 3:1. Prvi nosilec Zahoda je na četrti tekmi slavil s 135:115.

Lakersi so od začetka tekme narekovali ritem igre in si že v uvodni četrtini priigrali lepo prednost 43:25. Do konca prvega polčasa je prednost le še narasla (80:51). Portland ni imel pravega odgovora na igro nasprotnika in posledično izgubil še na tretji zaporedni tekmi v seriji.

Dodatna težava za Portland je poškodba izjemnega Damiana Lillard, ki je zaradi poškodbe desnega kolena igrišče zapustil v tretji četrtini.

LeBron James je v 28 minutah ob odličnem metu dosegel 30 točk (10/12 iz igre, 4/5 za tri), šest skokov in 10 asistenc. Anthony Davis je dodal 18 točk in po pet skokov ter asistenc. 18 točk je dosegel še Kyle Kuzma.

Na nasprotni strani je bil najbolj razigran Jusuf Nurkić (20 točk, 13 skokov in štiri podaje).

Peta tekma je na sporedu v noči na četrtek.

Naj spomnimo, da so se košarkarji iz Los Angelesa pred tekmo spomnili na Kobeja Bryanta, ki bi 23. avgusta praznoval rojstni dan, v Orange Countyju pa so se odločili, da je 24. avgust uradno postal dan Kobeja Bryanta.