Anunoby ob zvoku sirene vrnil upanje prvakom

Liga NBA 4. Sep 20203:17 > 3:20
Douglas P. DeFelice/Getty Images

Aktualni prvaki lige NBA, Toronto Raptors, so na tretji tekmi polfinala Vzhoda premagali Boston Celtics s 104:103, potem ko je ob zvoku sirene odločilni koš dosegel OG Anunoby.

V prvem polčasu tretje tekme je Boston večino časa vodil. Odlično so igrali Walker, Brown in Tatum, ampak Torotno se je uspel vrniti v igro in celo povesti.

V zadnji četrtini sta se moštvi izmenjavali v vodstvu, pred zaključkom tekme pa so si Celtics z nizom 8:0 naredili lepo podlago za zadnji dve minuti. Po zabijanju Browna so imeli +4, nato pa so začeli grešiti in 20 sekund pred koncem je VanVleet zadel za izenačenje.

Boston ni vzel time-outa, ampak so Celtics odigrali napad, v katerem je Walker krasno omogočil zabijanje Theisu za 103:101. Vse se je zdelo popolno, saj je do konca ostala manj kot sekunda.

Iz avta je žogo v igro poslal Lowry, prek celega igrišča je našel OG Anunobyja, ki je zadel trojko za zmago. Toronto se je tako izognil tretjemu zaporednemu porazu in uspel v seriji znižati zaostanek na 1:2.

Lowry je končal pri 31 točkah, Anunoby jih je dosegel 12, Raptors pa so za tri metali le 13-40. Za Boston je Walker dosegel 29 točk.